Brak produktów
Zab001822 Wydawnictwo MiN... Wydawnictwo MiN...
Wiadomość wysłana
MIT PRACY DOMOWEJ - Alfie Kohn
h2. MIT PRACY DOMOWEJ - Alfie Kohn • Badania naukowe nie potwierdzają skuteczności pracy domowej. • Odrabianie zadań nie wpływa znacząco na poprawę wyników w nauce. • Nie wspiera także rozwoju samodzielności ani odpowiedzialności. • Uczniowie powinni mieć wpływ na ilość i rodzaj pracy domowej. Powszechnie uważa się, że praca domowa to konieczna część edukacji. Panuje tendencja do zadawania coraz więcej i coraz młodszym dzieciom. Jednak badania naukowe dowodzą, że potencjalne korzyści tych praktyk są minimalne i ograniczają się tylko do starszych uczniów. Alfie Kohn zachęca do debaty nad zaletami i wadami pracy domowej. Jego książka przynosi skrupulatną analizę badań naukowych oraz mitów narosłych wokół edukacji. Kohn zachęca nauczycieli i rodziców do odważnego i krytycznego stanowiska wobec tradycji, która odbiera radość z nauki i czas potrzebny na życie rodzinne. ALFIE KOHN – amerykański badacz interdyscyplinarny, ceniony ekspert od edukacji i wychowania, błyskotliwy krytyk kultury rywalizacji i wychowania opartego na kontroli. Jego pola zainteresowań to zagadnienia motywacji, współpracy i długoterminowych skutków strategii wychowawczych. Znany przeciwnik ocen w szkołach i rywalizacyjnego podejścia do nauki. Autor wielu książek, cenionych i głośno komentowanych na całym świecie. W Polsce ukazało się dotychczas 'Wychowanie bez nagród i kar' (2013) i 'Mit rozpieszczonego dziecka' (2018).
Odbiorca :
*
*
* Pole wymagane
• Badania naukowe nie potwierdzają skuteczności pracy domowej.
• Odrabianie zadań nie wpływa znacząco na poprawę wyników w nauce.
• Nie wspiera także rozwoju samodzielności ani odpowiedzialności.
• Uczniowie powinni mieć wpływ na ilość i rodzaj pracy domowej.
Powszechnie uważa się, że praca domowa to konieczna część edukacji. Panuje tendencja do zadawania coraz więcej i coraz młodszym dzieciom. Jednak badania naukowe dowodzą, że potencjalne korzyści tych praktyk są minimalne i ograniczają się tylko do starszych uczniów.
Alfie Kohn zachęca do debaty nad zaletami i wadami pracy domowej. Jego książka przynosi skrupulatną analizę badań naukowych oraz mitów narosłych wokół edukacji. Kohn zachęca nauczycieli i rodziców do odważnego i krytycznego stanowiska wobec tradycji, która odbiera radość z nauki i czas potrzebny na życie rodzinne.
ALFIE KOHN – amerykański badacz interdyscyplinarny, ceniony ekspert od edukacji i wychowania, błyskotliwy krytyk kultury rywalizacji i wychowania opartego na kontroli. Jego pola zainteresowań to zagadnienia motywacji, współpracy i długoterminowych skutków strategii wychowawczych. Znany przeciwnik ocen w szkołach i rywalizacyjnego podejścia do nauki. Autor wielu książek, cenionych i głośno komentowanych na całym świecie. W Polsce ukazało się dotychczas ‘Wychowanie bez nagród i kar’ (2013) i ‘Mit rozpieszczonego dziecka’ (2018).